Teknoart Buharlı Temizlik Makineleri

Nasıl Temizlenir ?


Buzdolapları içerisindeki kaplarda bakteriler, gıda artıkları, sıvı döküntülerden kaynaklı lekeler sık görülür. Mikroorganizmalar gerek buzdolapları gerekse de derin dondurucularda zamanla çoğalabilirler. Vaya derin dondurucunuz buzlanma yapıyorsa, bunlardan kurtulmak için, kazıyarak veya sürterek sert temizlik materyallerin kullanılması tavsiye edilmemektedir. Zira beyaz eşyanıza zarar verebilirsiniz.

Buzdolabı İç Temizliği

Çözüm olarak; Tecnovap buharlı temizlik makinelerinin kuru ve sıcak buharı sayesinde, buzdolabı ve derin dondurucularınızdaki istenmeyen lekelerden, dolabınıza zarar vermeden, kurtulabilirsiniz. Bunun için buhar mızrağı aparatı ve lüzum duyulursa uç fırça aparatı buhar hortumunun ucuna takılır ve yukarıdan aşağıya doğru buzdolabının içi buhar uygulaması ile temizlenmeye başlanılır.

Buharlı temizleme makinesi sizleri kir, küf, yağ, gıda artıkları, çürümüş gıdalar, sıvı lekeleri gibi inatçı, istemeyen görüntülerden kurtarır. Bu uygulamadan sonra istenmeyen kokular yerini naturel, doğal bir kokuya bırakır. Dolap altına biriken kalıntıları ise, şayet Tecnovap buharlı temizlik makinelerinin vakumlama ünitesi ile birlikte olan modeline sahipseniz, vakumlama yaparak, makinenizde vakumlama ünitesi yoksa mikrofiber temizlik bezi kullanarak temizleyebilirsiniz.

Derin dondurucunuzdaki buzlanmayı buhar mızrağı aparatını kullanarak, direk sıcak buhar uygulaması ile rahatlıkla çözebilirsiniz. Diğer temizlik yöntemlerinin aksine, Tecnovap buharlı temizlik makineleri, temizlik ve dezenfeksiyon konusunda çok etkili ve güçlü bir anti- bakteriyel özelliğe sahiptir. Gelişmiş Termal İyonik Sanitasyon (ATIS) teknolojisi ile donatılmış Tecnovap buharlı temizlik makinelerimiz, patojenleri ve zararlı bakterileri % 99.9 öldürür.

Tecnovap buharlı temizlik makinelerimiz ile kimyasal kullanmadan sadece buhar marifeti ile buzdolabı ve derin dondurucunuzu temizleyip dezenfeksiyonunu yaptığınızdan, çevreyi koruma açısından da güvenli bir temizlik yöntemidir.

Bu sayede dolabınızın içerisindeki gıdalara da zarar vermemiş olursunuz.

Buzdolabı Dış Temizliği

Tecnovap buharlı temizlik makineleri sadece buzdolaplarının içini değil, dış temizliğini de mükemmel şekilde yapar. Evinizde özellikle çocuklar etiket, çıkartma, reklam yapıştırmalarını genelde buzdolabı kapısına yapıştırırlar. Başlangıçta parlaklığından dolayı göze hoş gibi görünse de zamanla matlaşır, şekli bozulur, üst kısmı yırtılırak alttaki yapışkan yerinde kalır ve istenmeyen görüntü kirliliği oluşur.

Bu yapışkanlardan kurtulmak çok zor, uğraştırıcı ve rahatsız edicidir. Ama Tecnovap buharlı temizlik makinelerimiz sayesinde, hiç bir leke bırakmaksızın, dolabınıza zarar vermeden, saniyeler içerisinde bunlardan kurtulabilirsiniz.

Bunun için buhar mızrağı aparatı ve lüzum duyulursa uç fırça aparatı buhar hortumunun ucuna takılır ve lekenin üzerine uygulanır. Uygulama alanı ilk aldığınız günkü gibi berrak ve yeni görünüme sahip olacaktır. Geri kalan kısımlarda da aynı aparat ile veya el mopunu kullanarak aynı görünümü elde edebilirsiniz.

Dolabınızın kapısını açıp kapamak için, her gün defalarca dokunduğunuz el tutamağına, buharı direk püskürterek oradaki leke ve mikroorganizmaları yok edebilirsiniz.

Tüm bu uygulamalar tamamlandığında buzdolabınızın içi ve dışı, aynı zamanda mikroplardan arınmış ve dezenfekte olmuş olur.


Alışveriş merkezleri, hastaneler, eğitim kurumları, parklar, yürüyüş yolları, toplu taşıma araçları gibi kamusal alanlarda, evimizde - işyerlerimizde sakız kalıntıları ile hep karşılaşabiliriz.

Sakız kalıntılarını yok etmek, geleneksel temizlik uygulama prosedürleri ile kimyasal kullanarak dahi zor ve uğraştırıcıdır.

Tecnovap buharlı temizlik makineleri ile, hiç bir kimyasal kullanmadan beton, kaldırım taşları, ahşap, mermer, halı, granit gibi uygulanacak yüzeye herhangi bir zarar vermeden sakız kalıntılarını yok etmek, saniyeler içerisinde mümkündür.

Tecnovap buharlı temizlik makinelerinin standart aksesuarı içerisinde bulunan buhar mızrağı, buhar hortumunun ucuna fırçasıyla birlikte takılır ve direk sakız lekesi üzerine sıcak buhar uygulanarak hemen yok edilir.


Evimizde beslediğimiz kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvan dışkılarını doğru temizlemezsek zamanla bulunduğumuz ortamda kötü koku haricinde bakteri, küf ve mikroorganizmaların üremesine neden oluruz. Sağlığımız, pahalı halılarımız zarar görür ve heder olur. Ayrıca evcil hayvanlarımızın kıl, tüy döküntüleri de farklı sağlık problemlerini beraberinde getirir.

Kafeste yetiştirdiğiniz hayvanların, kafeslerinin temizlik ve dezenfeksiyonunu yapmak hem kendimiz, ailemiz, hem de kafes hayvanının sağlığı açısından önemlidir.

Akvaryumların camları zamanla yosunlaşmaya başlar. Ne hevesler ile beslediğiniz balıklar gözünüze çirkin gözükür. Çözüm: Tecnovap buharlı temizlik makinelerimizde…

Geleneksel temizlik prosedürleri ile kimyasal kullanarak yapılan gerek evcil hayvan dışkı temizliği, gerek kafes temizliği, gerekse de akvaryumların cam temizliği sizlerin, ailenizin veya beslemekte olduğunuz evcil hayvalarının sağlığına zarar verebilir. Kaldı ki bu yöntem ile ne kafesi, ne akvaryum camını, ne de bulunduğunuz ortamı defenfekte edemezsiniz.

Tecnovap buharlı temizlik makineleri, çok sıcak buharı, kuşunuz içerdeyken dahi kafesi temizlemenize ve dezenfekte etmenize imkan verecek tasarımlarla donatılmıştır.

Tecnovap buharlı temizlik makineleri ile:

Evcil hayvan dışkıları

Buharlı temizlik makinesinin standart aksesuarından uygun olan aparatı kullanarak mevcut alanı temizleyip aynı anda dezenfeksiyonu sağlayabilirsiniz. Bu pislikler kurumuş olsalar dahi, Tecnovap buharlı temizlik makineleri ve geniş aksesuar çeşitliliği sayesinde kolayca kurtulabilirsiniz. Evcil hayvan idrar kalıntı veya lekeleri için, geniş fırça aparatına bir bez tokalayıp, leke üzerine buhar uygulayarak temizlik ve dezenfeksiyonu sağlayabilirsiniz.

Kıl tüy döküntüleri

Evcil hayvanınızdan dökülen kıl ve tüylerden, Tecnovap HEPA filitrasyon sistemine sahip buharlı temizlik makinelerinin vakumlama ünitesini kullanarak kurtulabilirsiniz. Bu uygulamayla aynı zamanda alerjenlerden, toz ve küçük partiküllerden de kurtulmuş olursunuz.

Kafes Temizlik ve dezenfeksiyonu

Kafeslerinizi Tecnovap tasarımı el mopu sayesinde çok kısa sürede temizleyip, dezenfekte edebilirsiniz. Şayet hayvan dışkı kalıntıları kafes tellerine yapışmış ise, buhar mızrağı ve fırçasını kullanarak kolayca temizleyebilirsiniz.

Akvaryum cam temizliği

Akvaryumun suyu minimize edilir veya boşaltılır. Tecnovap buharlı temizlik makinelerinin buhar mızrağı ve ucunda fırçası ile küçük akvaryumların, cam temizleme aparatı ile büyük akvaryum camları temizlenir.


Tecnovap buharlı temizlik mekinelerinin her hangi bir modeline sahip olarak, ona evinizde çok daha kapsamlı bir temizlik robotu görevi verebilirsiniz.

Çok yönlü kullanım özelliğine sahip aparatları sayesinde, şaşılacak ölçüde mangal, ızgara, barbekü, şömine, davlumbaz gibi kiri, isi, yağı, yanık birikintilerini, tortuları, gıda artıklarını üzerinde barındıran yüzey temizliğinde verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Geleneksel yollarla yapılan temizlik prosedürleri ile bu istenmeyen kirlerden kurtulmak çok zor, zaman alıcı ve kimyasal kullanmanız gerektiğinden tavsiye edilmemektedir.

Mangal, ızgara, barbekü gibi üzerinde balık, et, köfte, sucuk gibi yiyecekleri pişirdiğiniz malzemelerinizi, Tecnovap buharlı temizlik makineleri ile kimyasal kullanmanıza gerek kalmaksızın temizleyip, dezenfekte edebilirsiniz. Böylece malzemeleriniz bir dahaki sefere hijyenik olarak tekrar kullanımak için hazır olur ve ömürleri uzar.

Bu alanlar için buhar mızrağını fırçası ile buhar hortumunun ucuna takın ve kimyasal kullanmadan sadece sıcak ve basıçlı buhar marifeti ile bu istenmeyen kirlerden kurtulun. Aynı zamanda da dezenfekte etmiş olun. Bu inatçı kirlerden kurtulmak için kuvvet uygulamanıza gerek yok. Basit ve rahat biçimde aparatınızı sadece üzerinde gezdirin. 

 
Lavabo, duş ve küvetlerde sabun köpük veya artıkları çini, ayna, cam, lavabo, seramik, duşakabin gibi yüzeyler üzerinde rahatsız edici ince bir tabaka oluşturur. Sık rastladığımız bu kalıntılardan kurtulmak zor ve zahmetlidir. Tecnovap buharlı temizlik makinelerinin, sıcak ve basınçlı kuru buhar marifeti ile bir çok işinizi halledebilirken en basit, kolay ve zahmetsiz şekilde sabun, köpük veya deterjan kalıntılarından da kurtulabilirsiniz.

Tecnovap buharlı temizlik makineleri standart aksesuarları içerisindeki buhar mızrağı ile, lüzum duyulursa fırçasını da kullanarak, çerçeve, duş kapı etrafları, sürgü, menteşe gibi dar alanlarda sabun, deterjan, köpük kalıntısı ile birlikte kir, leke, yağ, toz-toprak birikintilerini, buharı direk uygulayarak yok edebilirsiniz.

Geniş yüzeylerde ise, standart aksesuar içerisindeki üçgen fırçayı buhar hortumu ucuna kolayca yerleştirerek, uygulama alanına dairesel hareketlerle uygulayın. Değil köpük, varsa donmuş sabun artıklarının da eridiğini göreceksiniz. Daha sonra eriyen bu kalıntıları sünger veya microfiber bir bez ile silin.

Tecnovap buharlı temizlik makinelerini kullanarak, sabun veya deterjan kalıntılarını çıkarmak için yapmış olduğunuz bu uygulama ile aynı zamanda:

En çok banyo gibi nemli ortamlarda üreyip çoğalan, küf, bakteri, mantar gibi istenmeyen mikroorganizmaları yok ederek, üremelerini de engellemiş oldunuz.

Buhar uyguladığınız ortamı dezenfekte etmiş oldunuz.

Kimyasal kullanmanın yol açtığı yan etkilerden kurtulmuş oldunuz.

Banyodaki karo, ayna, cam, duş, jakuzi – klozet-lavabo-duşakabin ve seramiklerin daha parlak, temiz ve hijyenik olasını sağladınız.


Yatak odalarımız her gün 6-8 saat rahatlamak için kullandığımız bölgelerdir. Temizlenmediği zaman kötü koku yayar, mikroorganizmalar oluşur, hijyenik olmaz ve sağlıksız hale gelir.

İdrar kaçırmaları, kazara yiyecek – içecek döküntüleri, ter kokuları, çocukların haylazlıklarından kaynaklı lekeler, evcil hayvan artık ve kalıntıları en çok rastlanılan şikayetlerdir.

Bu istenmeyen kirlerden kurtulmak her zaman su, hortum, deterjan, paspas gibi materyallerle mümkün olmadığı gibi, bu temizlik yöntemi ile :

Küf, bakteri, mantar gibi istenmeyen mikroorganizmaların üremesine yol açarsınız.

Su ahşap malzemeleriniz daha çabuk çürütür.

Kimyasal kullanarak yapmış olduğunuz temizlik sonrası eşyanız, siz, aileniz ve en önemlisi alerjenlere karşı savunma metebolizması daha gelişmemiş bebekleriniz zarar görür.

Kaldı ki suyu bol miktarda sarfedeceğiniz bu geleneksel temizlik uygulamalarını yatak, yorgan, minder, yastık, kırlent, battaniye gibi eşyalarınıza zaten uygulayamazsınız.

Çözüm olarak Tecnovap buharlı temizlik makineleri ile zahmetsiz, kolay, zarar görmeden ve zarar vermeden kısa sürede yukarıdaki sorunları halledebilirsiniz.

Kaldı ki Tecnovap buharlı temizlik makineleri alerji, astım ve kimyasallara karşı hassasiyetleri olan bir çok insan için tercih edilmektedir. Bakteriler, virüsler, küf ve mantar gibi mikroorganizmaların allerji, tahriş edici, ve enfeksiyonlara neden olduğundan tüm bunlardan kurtulabilirsiniz.

Tecnocap buharlı temizlik makinelerinin sıcak kuru buhar zerrecikleri, yatak ve minder gibi döşemeliklerin gözeneklerine kadar nüfuz ederek akarları, bit-kene gibi haşereleri öldürür. Toz zerreciklerini ve görülmeyen lekeleri de çıkarır.

Tecnovap buharlı temizlik makineleri ve geniş aksesuar çeşitliliği ile bu problemlerinizden kurtulabilirsiniz. Set içerisindeki dikdörtgen veya üçgen fırçanın önüne bir microfiber bez tokalayarak buhar hortumunun ucuna takın. Sıcak ve basınçlı buharı döşemeliklerinizin üzerine direk uygulayarak aparatınızı dikey veya yatay hareket ettirerek eşyanızın üzerinde gezdirin.Yatak, minder, yastık gibi malzemelerinizin tamamına bu şekilde uygulama yapabilirsiniz. Böylece dezenfekte, daha temiz, deodorize edilmiş ve ömrü uzamış olur.

Tecnovap buharlı temizlik makinelerinin sıcak ve kuru buhar verme teknolojisi sayesinde, buharla temizlediğiniz yatak, yorgan, minder, yastık gibi eşyalarınızı geleneksel temizlikte olduğu gibi, kurutmak için dışarıya taşımanıza gerek kalmaz.

Temizlikte buhar teknolojisini kullanarak ailenizi, kimyasalların zararlı yan etkilerinden korumuş olursunuz. 
Kayma riski olan zeminleri, Tecnovap buharlı temizlik makineleri ile güvenli yürüme için, emniyetli hale getirebilirsiniz. Genel olarak huzurevleri, yaşlı bakım tesisleri, otel ve moteller, çocuk bakım merkezleri, süpermarketler, hastaneler, ev ve iş yerleri, havuz ve spa alanları, spor salonları, ticaret merkezleri, mutfak, banyo, fast foot gibi alanlarda bu amaçla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tecnovap buharlı temizlik makineleri ile birlikte sahip olacağınız standart aksesuarları ile zeminleri temizlerken aynı zamanda vakumlama da yapabilirsiniz. Böylece yağ, kir, su kalıntısı gibi gibi kaymayı tetikleyen unsurlardan kurtulmuş olursunuz.

Vakumlama gerektirmeyen alanlarda ise 360 derece oynar başlıklı, cırtlı mikrofiber bez özellikli, yer mopu ile zemin temizliği yapmak çok daha pratik bir çözümdür.

Bu arada buhar mızrağı uçuna takacağınız fırça ile, derz aralarının, sadece buhar marifeti ile nasıl mükemmel olarak temizlendiğini de göreceksiniz.


Cam, ayna gibi yüzeylerde toz, leke ve kirler hemen kendini gösterir. Tecnovap buharlı temizlik makinelerinin yüksek sıcaklığı ve basınçlı buhar etkisiyle cam ayna gibi yüzeylerdeki lekelerden çok kısa sürede kurtulabileceğiniz gibi, daha önceki temizliklerinizden arta kalan kimyasal kalıntıların da çıktığını göreceksiniz.

Tecnovap buharlı temizlik cihazları ile sahip olacağınız standart aksesuarlar içerisindeki buhar mızrağını buhar hortumuna geçirerek, buharı yukarıdan aşağıya doğru direk yüzeye püskürtünüz. Diğer elinizdeki mikrofiber bez ile de siliniz.

Ya da standart aksesuarlar içerisindeki cam- ayna gibi düz yüzeylerin temizliği için özel dizayn edilmiş, cam aparatı ile bez kullanmanıza gerek kalmaksızın, cam-ayna-duşakabin camları gibi yüzeyleri temizleyebilirsiniz.

Aksesuarlar içerisindeki geniş fırçalardan her hangi birine, mikrofiber bezini tokalayarak direk buhar uygulayarak da bu işlemi yapabilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra uygulama yaptığınız alanlar ışıl ışıl olacaktır. 

 
Ticari mutfaklara sahip fast food, kafe, pastane ve restoran gibi işletmelerde ticari fırın, paslanmaz, tezgah gibi sık kullandığımız malzemeleri geleneksel yöntemlerle temizlemek kolay değildir. Zaten bu tür temizleme yöntemlerinde kimyasal kullanmak gerektiğinden, özellikle gıda endüstrisi için tavsiye edilmemektedir.

Ticari fırınlar büyük kapasite ve hacme sahip cihazlardır. Günlük rutin çalışmalarında yağ artıkları, pişmiş gıda artıkları gibi inatçı leklerin temizlenmesi iş performansını düşürebilir.

Tecnovap buharlı temizlik makinelerinin yüksek basıçla sıcak buhar veren sistemi ve profesyonelce tasarlanmış aksesuar çeşitliliğ kimyasal kullanmanıza gerek kalmaksızın temizlik ve dezenfeksiyon için dinamik çözümler üretir.

Fırınların derinliği ve yüksekliğine göre uzatma aparatlarını kullanarak, fırçası ile birlikte buhar mızrağını kombinleyin ve kimyasal kullanmadan direk buhar uygulamasına başlayın.

Normalde ulaşamadığınız yerlerdeki kirleri de bu şekilde yok edebileceğiniz gib, daha minik alanlar için buhar mızrağı ile direk basınçlı buharı uygulayın. Paslanmazlar (evye-tencere-kazan-tepsi-tel elek vb.) standart aksesuar çeşitliliği içerisindeki fırçalardan uygulama alanınıza uygun olan el aparatı ucuna takılır ve direk buhar uygulaması başlatılır.

Tezgah temizlik ve dezenfeksiyonu için bir çok alternatifler sunan aksesuarlarımız sayesinde, çok kısa bir sürede bu alanların temizlik ve dezenfeksiyonu yapılmış olur.

Tecnovap buharlı temizlik makineleri ile uygulama yaptığınız cihaz, alet ve edavatlarınızın ömrü uzar. 
Genelde halılar su ve deterjan yardımıyla temizlenmekte olup, bu yöntem kısa sürede halılarımızın deforme olmasına yol açar. Zahmetlidir, kurutmak problem olur ve zaman alır. Bu süreç içerisinde nemli kalan halılarımızda, istenmeyen mikroorganizmalar ürer. Bakteri yuvasına dönüşür. Temizlendiğini sandığımız halılar mikrop saçar, hijyenik olmaz.

Buharla çok zor kirli tekstil yüzeyi temizlemek için, öncelikle Tecnovap buharlı temizlik makinesinin vakumlama ünitesini kullanarak tüm görülen kiri vakumlamak gerekir. Standart aksesuarlar içerisindeki fırça aparatına bir mikrofiber bez tokalayarak buhar uygulayın. Ve halının üzerinde gezdirin.

Tecnovap buharlı temizlik makinelerinin geniş aksesuar çeşitliliği içerisindeki, halı temizleme aparatı veya döşeme temizleme aparatları ile de mikrofiber bez kullanmadan bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.